Si Të Visheni Për Të Punuar Nga Shtëpia? 20 Këshilla Të EkspertëveVeshja për të punuar nga shtëpia nuk është e nevojshme vetëm për të qenë e pranishme gjatë konferencave video, por edhe për të mbajtur disa zakone të mira dhe për disa njerëz të punojnë siç duhet.

Për të zbuluar këshillat më të mira që mund të ndihmojnë të visheni saktë për thirrjet e rëndësishme në video, pyeta komunitetin dhe mora këto përgjigje të mahnitshme.

Farë jeni duke veshur veten kur punoni nga shtëpia? Në rastin tim, për veshjet e shtëpisë time të telekomunikacionit vendosa një këmishë me një xhaketë, dhe unë jam gati - shiko foton time më poshtë, dhe ndajnë tuajin në komente!

A visheni ndryshe për të punuar nga shtëpia sesa koha e zyrës standarde? Nëse po, si ndryshe, çfarë ndryshoi, dhe cilat këshilla të modës do të jepnit për të qenë më të rehatshëm ose produktivë për punët e telekomunikacionit?

Missy Titus: duke u veshur sinjale se dita e punës ka filluar

Askush nuk pret që të punoni nga shtëpia me një kostum, por ata presin që ju të dukeni të paraqitshëm. Unë e di për mua, duke marrë sinjale të veshura në trurin tim se dita e punës ka filluar, edhe nëse nuk do të shoh askënd. Unë rekomandoj të vishni këmisha të këndshme, por të rehatshme me ngjyra të forta që nuk bien ndesh me sfondin tuaj. T-shirts janë të shkëlqyera, por mbani një xhaketë xhaketë ose një shishkë afër për të hedhur përpara për takime. Në pjesën e poshtme, joggers mëndafshi, prerjet elastike të belit dhe  xhinse‌  të rehatshme janë imja (vetëm në rast se duhet të ngriheni gjatë një takimi, nuk dëshironi të jeni në pantallona PJ!)

Video: duke kërkuar më të mirën tuaj në zmadhim
Missy Titus, Stilist Personal & Drejtor i Përgjithshëm i Veshjet e Thjeshtuara
Missy Titus, Stilist Personal & Drejtor i Përgjithshëm i Veshjet e Thjeshtuara

Nicole D. Vick: në një telefonatë Zoom Unë përfshijnë disa elementë kryesorë

Puna nga shtëpia më lejon të vishem më të qetë. Këpucët me takë të lartë, xhaketë dhe skajet e lapsave janë zëvendësuar me pantofla të shtëpisë dhe veshje të rehatshme. Sidoqoftë, ka disa raste kur rritja e tij është pak e nevojshme. Në ato raste kur unë do të jem në një telefonatë Zoom ose në të kundërt duhet të shihet (sigurisht nga beli). Unë përfshij disa elemente kryesore në pamjen time:

  • Një bluzë apo këmishë me ngjyra të ndezura me një interes të tillë si një model interesant apo model, mëngë të fryrë ose disa detaje të tjera interesante shtojnë një prekje të këndshme për një punë nga veshja e shtëpisë.
  • Disa gra janë duke zgjedhur të veshin flokët e tyre në stile mbrojtëse gjatë kësaj kohe. (Miniera është e lidhur për të minimizuar manipulimin dhe thyerjen). Kjo është një mundësi për të veshur shirita ose shirita të kokës me ngjyra të ndezura, ose për të veshur një parukë të shpejtë ose të lehtë ose pjesë flokësh për tu dukur të vendosur së bashku në asnjë kohë të sheshtë.
  • Bizhuteritë e deklaratave të tilla si vathë të guximshëm të mëdha ose një gjerdan i bukur mund të lartësojnë pamjen e bazave të tilla si një bluzë apo buton poshtë.
Nicole D. Vick është një profesioniste e shëndetit publik, profesor ndihmës, autor dhe fashionista. Për ditë ajo punon me një sërë palësh të interesuara për të përmirësuar shëndetin dhe parandaluar sëmundjet. Natën ajo përdor përvojën e saj të jetuar për të informuar dhe arsimuar studentët universitarë për problemet dhe efektet e shëndetit publik dhe drejtësisë sociale. Në kohën e lirë, ajo gëzon duke ndihmuar gratë të gjejnë sensin e tyre të stilit pa prishur bankën.
Nicole D. Vick është një profesioniste e shëndetit publik, profesor ndihmës, autor dhe fashionista. Për ditë ajo punon me një sërë palësh të interesuara për të përmirësuar shëndetin dhe parandaluar sëmundjet. Natën ajo përdor përvojën e saj të jetuar për të informuar dhe arsimuar studentët universitarë për problemet dhe efektet e shëndetit publik dhe drejtësisë sociale. Në kohën e lirë, ajo gëzon duke ndihmuar gratë të gjejnë sensin e tyre të stilit pa prishur bankën.

Jessica Estorga: kryesorja është ta mbash të thjeshtë dhe të thjeshtë

Si avokat gjyqësor e përdor për të kaluar shumicën e ditëve të mia në padi. Tani që gjykatat janë mbyllur fizikisht dhe unë kaloj shumicën e ditëve duke punuar nga shtëpia, rutina ime e përditshme e grooming ka marrë një shkurtim të matshëm në kohë. Edhe pse ka ende një pritje për të vazhduar me paraqitjet në sallën e gjyqit dhe dekor, unë jam mësuar të përgatis kamerën në shumë më pak kohë sesa do të më merrte zakonisht të bëhem gati kur shkoj në gjyq personalisht.

Mashtrimi im i parë, opsioni “prekje pamjen” në Zoom. Unë mendoj se filtri funksionon mjaft mirë për të bërë që dikush të duket i rifreskuar. Së dyti, edhe pse pothuajse kurrë nuk kam veshur buzëkuq preCovid-19, më pëlqen të hedh njollë buzësh para se të ndizni kamerën time. Midis prekjes dhe njollës së buzëve, ndjehem sikur dukem sikur kam bërë përpjekje. Natyrisht, unë dua të jem i pranishëm përpara një gjykatësi dhe gjykate, por tani nuk dua të investoj edhe në shpenzimet e gjysmë ore.

Flokët e mia janë natyrisht të fryra dhe super të trasha. Natën fillova të endja flokët, kështu që imiton një valë si pamja. Nëse është një ditë me lagështi ekstra, shtoj pak produkt dhe më pas thjesht shkoj me të. Së fundmi, mbaj disa xhaketa neutrale dhe cardigans afër që mund të përputhen me çdo majë. Unë largohem nga bluzat grafike dhe për pjesën më të madhe i përmbahem një lloj stërvitjeje stërvitje (që askush nuk e sheh kurrë) dhe një bluzë të thjeshtë ose majë të rezervuar dhe thjesht hedh xhaketën.

Nga këndvështrimi im, kryesorja është ta mbash atë të thjeshtë dhe të thjeshtë. Shtë e rëndësishme të jesh i pranishëm, por mbaj mend që të gjithë jemi në të njëjtën varkë dhe për sa kohë që ndjehesh rehat dhe besim në pamjen tënde që është gjithçka që ka rëndësi.

Jessica Estorga është avokate dhe ndërmjetëse në Estorga Johnson Firma Ligjore PLLC e vendosur në San Antonio, Texas.
Jessica Estorga është avokate dhe ndërmjetëse në Estorga Johnson Firma Ligjore PLLC e vendosur në San Antonio, Texas.

Jason Lee: Unë ngrihem dhe marr veshje sikur futem në zyrë çdo ditë

Mund të jetë tejet joshëse të visheni dhe të trokitni PJ kur nuk keni ndonjë takim ose thirrje video. Sidoqoftë, kam parë që kur e bëj këtë, produktiviteti im lë me rrobat e punës. Veshja rastësisht ka tendencë të më bëjë mua të punoj më rastësisht, gjë që nuk është ideale. Kështu që, më thërrisni nerd, por unë ngrihem dhe vishem ashtu si futem në zyrë çdo ditë.

Jason Lee është Drejtori i Komunikimit për Dating Online Online, një kompani që është e specializuar në Shqyrtimet e faqeve në internet
Jason Lee është Drejtori i Komunikimit për Dating Online Online, një kompani që është e specializuar në Shqyrtimet e faqeve në internet

Matt Scott: bazat e thjeshta dhe elegante

Zgjidhjet e mia të fundit për zgjidhje janë bazat e thjeshta dhe elegante. Mendoni për triko xhami, bluza të lehta të endura dhe  xhinse‌  të përshtatshme. Ju nuk keni nevojë të jetoni në shtëpi të vështirë, kështu që shkoni për pëlhura të këndshme dhe textures të qetë. Rrobat mund të kenë një efekt në qëndrimin tonë dhe gjithashtu mund të ndikojnë në atë se sa mirë funksionojmë.

Studimi përfshiu dy grupe njerëzish që kryenin aktivitete të veshura me pallto të bardha. Pjesëmarrësve të njërës palë ishin këshilluar që palltoja e tyre t’i përkiste një mjeku, në tjetrën, një projektues. Grupi i mjekëve tregoi një përmirësim të aftësive të tyre për të kryer një sërë aktivitetesh.

Nëse kemi unazën tonë 'me fat', kostumi ynë për të na mbrojtur, që ne e vishim kur shkojmë të luftojmë në dhomën e tavolinës, copën tonë të çmuar të çmimeve që na bën të duket si një milion dollarë kur e veshim atë, këpucët dhe thurjet tona në modë që na bëjnë të ndjehemi të hapur, rrobat tona atletike që na ndihmojnë të kemi sukses - ne kemi shtuar idealet për të gjitha këto gjëra dhe ata na ndihmojnë në atë që na nevojitet.

Kur bashkoni veshjet e punës duke qenë produktive, përndryshe do të përqendroheni në veshjen e saj për t'ju bërë të ndiheni të suksesshëm.

Matt Scott, pronar i Hulumtimi i termitit
Matt Scott, pronar i Hulumtimi i termitit

Dr Vikram Tarugu: të njëjtën veshje që do të vishja të Shtunave në dyqan

Si një doktor që bën telemjeksinë në shtëpi disa ditë, është vërtet e rëndësishme për mua që të dukem akoma e mprehtë edhe pse jam në komoditetin e shtëpisë time. Meqenëse pothuajse të gjithë janë akoma duke operuar nga shtëpia, ju jeni të sigurt për të marrë disa më shumë thirrje video konferencë sesa normale për momentin. Një veshje shtëpiake me dembel mund të jetë gjithmonë e këndshme, por zhvendosja në rrobat e ditës mund t'ju bëjë të dini se është koha për punë.

Veshja në shtëpi nuk përfshin automatikisht veshjen e të njëjtave veshje që dëshironi të vishni në vendin e punës, ose çfarëdo ambienti ku do të punësonit zakonisht.

Një stil i plotë në vendin e punës mund të tingëllojë pak si një kostum-y në shtëpi, kur pamja e sharrit mund të jetë demotivuese. Një ekuilibër i këndshëm do të jetë i rehatshëm, rrobat e pastra ose rrobat më të modës rastësore. Në parim, diçka që të paktën duhet të sillni në aeroport.

Unë kam veshur të njëjtën veshje që do të vishja të Shtunave - vetëm me pallton time të bardhë - në dyqan. Do të vishja diçka për të cilën do të isha i kënaqur kur shikoja një klient duke u përplasur atje. Pantofla të buta janë perfekte për të shëtitur nëpër shtëpi, kur kaloni ditën tuaj. Nëse nuk zotëroni as një grup pantoflash të veshin në shtëpi, shfrytëzoni këtë shans të zgjidhni një palë dhe përgatituni për të ndryshuar jetën tuaj.

Dr Vikram Tarugu është një gastroenterolog dhe profesionist mjekësor i përqendruar në trajtimin e varësisë nga alkooli. Një veteran në fushën e mjekësisë me mbi 25 vjet përvojë profesionale. Ai është një konsulent për shumë qendra të Rehabit në Florida të Jugut.
Dr Vikram Tarugu është një gastroenterolog dhe profesionist mjekësor i përqendruar në trajtimin e varësisë nga alkooli. Një veteran në fushën e mjekësisë me mbi 25 vjet përvojë profesionale. Ai është një konsulent për shumë qendra të Rehabit në Florida të Jugut.

Loretta Breuning: e kuqja krijon soliditet dhe kontrast të mirë me sfondin

Unë vesh me të kuqe sepse krijon soliditet dhe kontrast të mirë me sfondin. Unë e mbaj të dobishëm majën e kuqe për të hedhur takime. Faktorët individualë janë të rëndësishëm. Së pari, unë shkruaj libra për lumturinë, kështu që dua një sfond ngjitës. (Bshtë e mërzitshme të shohësh të gjithë me të njëjtat rafte librash!) Së dyti, unë jam një person i moshuar, kështu që nuk kam nevojë të zmadhoj rrudhat e mia.

Loretta Breuning mëson njerëzit në lidhje me kimikatet e trurit që na bëjnë të ndjehemi mirë. Ajo është Themeluese e Institutit të Brendshëm të Gjitarëve, Profesor Emerita e Menaxhimit në Universitetin Shtetëror të Kalifornisë, East Bay, dhe autor i Zakonet e një truri të lumtur: Rimarrni trurin tuaj për të rritur nivelet e serotoninës, dopaminës, oksitocinës dhe endorfinës.
Loretta Breuning mëson njerëzit në lidhje me kimikatet e trurit që na bëjnë të ndjehemi mirë. Ajo është Themeluese e Institutit të Brendshëm të Gjitarëve, Profesor Emerita e Menaxhimit në Universitetin Shtetëror të Kalifornisë, East Bay, dhe autor i Zakonet e një truri të lumtur: Rimarrni trurin tuaj për të rritur nivelet e serotoninës, dopaminës, oksitocinës dhe endorfinës.

Sharon Haver: xhinse dhe një top i bukur ... që mund të jetë edhe një T-shirt

Shtë me të vërtetë shumë e thjeshtë, duke u lëmuar për të ndihmuar në rritjen e produktivitetit dhe të jeni gati për video dhe akoma të qetë. Për mua, është  xhinse‌  dhe një top i bukur ... që mund të jetë edhe një T-shirt por për sa kohë që pamja e përgjithshme tërhiqet së bashku. Nëse keni një prerje flokësh moderne, syze të freskëta dhe për gratë, përbërjen e përditshme, atëherë menjëherë do të përmirësoni edhe një T-shirt të bardhë. Për intervistat në media, ditët e studentëve dhe klientëve bëj një përpjekje për të veshur një bluzë apo triko dhe bizhuteri më interesante. Ajo që nuk dëshironi kurrë të bëni është të vishni pizhama ose  pantallona joga‌  gjatë gjithë ditës, pasi me të vërtetë copëtohen në produktivitetin dhe vlerën e vetvetes. Dukuni mirë, ndjeheni mirë, bëni mirë.

Unë kam punuar nga shtëpia që kur kam themeluar FocusOnStyle.comnë 1999. Si ish stilist i modës dhe ekspert i stilit që tani punon vetëm në atë që e bën një biznes në internet të suksesshëm, sipërmarrësi im dhe audienca e pronarëve të biznesit të vogël shpesh stimohet se çfarë të vesh kur nuk je teknikisht në një zyrë të vërtetë.
Unë kam punuar nga shtëpia që kur kam themeluar FocusOnStyle.comnë 1999. Si ish stilist i modës dhe ekspert i stilit që tani punon vetëm në atë që e bën një biznes në internet të suksesshëm, sipërmarrësi im dhe audienca e pronarëve të biznesit të vogël shpesh stimohet se çfarë të vesh kur nuk je teknikisht në një zyrë të vërtetë.

Steve: veshja deri në punë nga shtëpia është në të vërtetë e rëndësishme për produktivitetin

Mund të duket pa krye, por veshja për të punuar nga shtëpia është në të vërtetë e rëndësishme për produktivitetin. Për më tepër, nëse po kryeni ose merrni pjesë në takime në internet, nuk keni zgjidhje tjetër! Nëse doni të merrni seriozisht, kjo është.

Me kalimin e kohës, kam mësuar të gjej një terren të mesëm - ku vishem rastësisht, por në një mënyrë gjysmë elegant. Unë do të vesh pantallona ose pantallona të shkurtra të shtypura fllad dhe gjithmonë me një këmishë të veshur. Këmishat që unë i dashuroj më shumë janë bërë nga një material sportiv dhe pa frymë që ka akoma ndjenjën e sofistikimit për ta. Unë siguroj që rrobat e mia të jenë të rehatshme, por edhe të paraqitshme.

Unë jam në gjendje të qëndroj komod gjatë gjithë ditës, duke ruajtur njëkohësisht një sens profesionalizmi.

Emri im është Steve dhe unë jam pronari-botues i një siti të quajtur BootMoodFoot i cili është i dedikuar për këpucë dhe këpucë për gjithçka.
Emri im është Steve dhe unë jam pronari-botues i një siti të quajtur BootMoodFoot i cili është i dedikuar për këpucë dhe këpucë për gjithçka.

Baron Christopher Hanson: ngritja e studios së duhur të lajmeve

Unë kam qenë duke u veshur disi ndryshe ndërsa punoj dhe konsultoj dhe negocioj madje madje kam mbajtur fjalime nga shtëpia, vetëm duke udhëtuar minimalisht me makinë në shtëpitë sezonale për të vetë-karantinuar dhe gjithashtu duke punuar nga distanca. Për këshilltarët e menaxhimit, aeroplanët janë për ne se çfarë është çorape e ujit për një zjarrfikës në një flakë.

Edhe pse jam i bazuar, është akoma e rëndësishme të vishesh profesionalisht gjatë këtij makthi COVID - dhe po, madje të vendosësh pantallona - për çdo telefonatë në FaceTime ose Zoom përmes Internetit.

Unë kam qenë shumë më në gjendje të ushtroj stërvitje, vrapim, punë jashtë, ujitje të kopshtit, dhe veçanërisht gatuaj tre vakte në ditë nga shtëpia gjatë COVID në vendin e punës dhe ngrirjet e udhëtimit, gjë që sigurisht kërkon një gardërobë të ndryshme verore sesa kravatë e mia e zakonshme veshje këshillimi. Për mua, kanë qenë pantallona të shkurtra prej liri Vilebrequin dhe mbathje për notim, sandale Jimmy Buffet dhe syze dielli Carerra pranë plazhit gjatë thirrjeve të biznesit jo-video.

Sigurisht që zona kryesore vizuale në internet është fytyra dhe flokët, fustani i këmishës dhe xhaketa, çdo kunj xhakete, dhe veçanërisht rrethina e librave dhe fotove që qëndrojnë pas jush në çdo kornizë video në internet.

Veshja për të punuar nga shtëpia ka të bëjë me krijimin e studios së duhur të lajmeve për të nxjerrë në pah dhe mbështetur veshjet dhe markën tuaj profesionale. Kompania jonë angazhoi një fotograf profesionist për të rimarrë kokën e kokës së epokës COVID në një gardërobë më pak zyrtare, dhe për të stilizuar dhe këshilluar për sfondin tonë të përgjithshëm të videos dhe prezencën audio.

Në fushën e rugby, unë vesha zbukurimet shumë më të mira të ADIDAS me shkëlqim metalik për të bërë tregtinë time në fushë dhe në skrap për 16 vjet. Në punë, të kesh këpucë biznesi të lëmuara, madje edhe në Internet, është një mentalitet që është thjesht i inatosur në mua.

Unë gjithmonë i kam konsideruar këpucët e biznesit tim si një mjet psikologjik të punës. Këpucët serioze janë të barabarta me biznesin serioz, dhe unë shpesh shëtis nëpër zyrën time ose hap ritmin jashtë në kuvertë në Allen Edmonds, jo Buffets e mia Jimmy.

Baron Christopher Hanson është drejtori dhe drejtuesi kryesor në RedBaron Advisors në Charleston, S.C., dhe Palm Beach, Fla. Një ish lojtar i rugby, i diplomuar në Harvard dhe ekspert në vendin e punës dhe kthesat e biznesit të vogël.
Baron Christopher Hanson është drejtori dhe drejtuesi kryesor në RedBaron Advisors në Charleston, S.C., dhe Palm Beach, Fla. Një ish lojtar i rugby, i diplomuar në Harvard dhe ekspert në vendin e punës dhe kthesat e biznesit të vogël.

Mikkel Andreassen:

Edhe pse puna nga shtëpia ju siguron lehtësira të caktuara që nuk do t’i kishit gjatë punës në një zyrë, të tilla si pirja e sa më shumë gotave kafe siç dëshironi, duke marrë pushime të shkurtra përsëritëse ose thjesht duke kaluar gjithë ditën duke veshur vetëm pizhame, këto të fundit është diçka që këshillon psikologu për të mos bërë. Këshillë që unë i përcjell letrës.

Studimet kanë treguar që të mos veshësh siç duhet kur punon nga shtëpia mund të dëmtojë produktivitetin tënd, dhe akoma më keq, shëndetin tënd mendor. Kjo është arsyeja pse jo shumë nga rutina ime ka ndryshuar pasi shpërthimi Covid-19 më detyroi të punoj nga shtëpia.

 xhinse‌  blu dhe këpucë të zbukuruara me të vërtetë janë zëvendësuar për  sweatpants‌  dhe sandale (jo gjithmonë, por pjesën më të madhe të kohës) megjithatë jam përpjekur ta ruaj rutinën e jetës sime siç shkon gjithmonë, dhe mund të them që më ka ndihmuar patjetër qëndroni në një rrugë të shëndetshme dhe produktive. Arsyeja pse ju inkurajoj të provoni të njëjtën gjë nëse ky është rasti juaj dhe të shmangni punën në pizhama dhe drejt e jashtë shtratit.

Mikkel Andreassen, Menaxher i Përvojës së Konsumatorëve @Dixa
Mikkel Andreassen, Menaxher i Përvojës së Konsumatorëve @Dixa
 
 Dixa

Zach Reece: e njëjta veshje rastësore e biznesit më ndihmon të marr punën time seriozisht

Unë vazhdoj të vesh të njëjtën veshje të rastësishme biznesi që kam veshur në zyrë, sepse me të vërtetë mendoj se më ndihmon të qëndroj në një rutinë dhe të marr seriozisht punën time. Unë nuk e bëra këtë kur fillova së pari të punoja nga shtëpia dhe vura re se ishte më e lehtë të bëhesha dembel dhe të mos mbash produktivitetin tim. Ka diçka në lidhje me veshjen e veshjeve profesionale që më vendos në një mentalitet profesional dhe të gatshëm të sulmoj vërtet ditën e punës.

Alina: Mësova se veshja e pjesës ishte në të vërtetë një forcues i humorit

Kur fillova të punoja për herë të parë nga shtëpia, më pëlqeu ideja që të binit në djersët e mia, për të qenë plotësisht i sinqertë. Por e kuptova shpejt se e bëri produktivitetin jashtëzakonisht të vështirë.

Mësova me kalimin e kohës se veshja e pjesës, ashtu si do të bëja në një zyrë, ishte në të vërtetë një forcues i humorit. Nuk vishem aq mirë, por përpiqem të vish një këmishë të hekurosur fllad me një skaj dhe këpucë të sheshta për shembull.

Komoditeti është i rëndësishëm, natyrisht, kështu që unë nuk e lejoj atë rrëshqitje, as.

Emri im është Alina, dhe unë jam një zhvillues i faqes së internetit të punuar nga shtëpia në faqen e internetit Sekuenca e zgjuar. Kam kaluar pjesën më të madhe të jetës time duke punuar në distancë, në teknologji dhe marketing. Kryesisht për ndërmarrjet fillestare.
Emri im është Alina, dhe unë jam një zhvillues i faqes së internetit të punuar nga shtëpia në faqen e internetit Sekuenca e zgjuar. Kam kaluar pjesën më të madhe të jetës time duke punuar në distancë, në teknologji dhe marketing. Kryesisht për ndërmarrjet fillestare.

Daniel Juhl Mogensen: Një këmishë apo triko e këndshme dhe disa xhupa xhins ose xhins

Rrobat tipike të punës 9-5 janë shumë të ndryshme nga puna në rrobat e shtëpisë.

Duke punuar në një restorant ju duhet të vishni një uniformë specifik, i cili mund të jetë i pakëndshëm, dhe në varësi të vendit ku punoni, merrni shumë djersë dhe erë të keqe shumë shpejt.

Veshja e zyrës është formale dhe mund të jetë pak e çuditshme në varësi të rregullave të veshjeve të zyrave, por mund të jetë ose e rehatshme ose jo. Si një punë nga babai i shtëpisë, unë vesh atë që është e rehatshme, por ende e pranueshme nëse duhet të bëj një telefonatë me një klient ose të drejtoj një punë. Një këmishë apo triko e këndshme dhe disa xhupa apo  xhinse‌  xhins - nuk kërkohen këpucë. Unë gjithashtu i mbaj flokët i rregulluar, dhe jo një rrëmujë e zhgënjyer. Për cilindo që punon nga shtëpia, mos shkoni në bord me veshjen tuaj. Mbajeni atë të thjeshtë dhe të rehatshëm, por gjithashtu sigurohuni që është diçka që ju vishni për të drejtuar gabime ose për të marr listën tuaj të pagave si nga një punë tipike.

Një teknik që nga ditët e tij të reja, pasioni i Danielit për kodimin dhe gjithçka futuristike e shtyn atë të fillojë Kodyl, një firmë për zhvillimin e teknologjisë proptech. Si një zhvillues i mendimit përpara, JavaScript, ai përqendrohet në zhvillimin e aplikacioneve celular dhe në internet duke përdorur kornizat kryesore dhe teknologji inovative për klientët e tij.
Një teknik që nga ditët e tij të reja, pasioni i Danielit për kodimin dhe gjithçka futuristike e shtyn atë të fillojë Kodyl, një firmë për zhvillimin e teknologjisë proptech. Si një zhvillues i mendimit përpara, JavaScript, ai përqendrohet në zhvillimin e aplikacioneve celular dhe në internet duke përdorur kornizat kryesore dhe teknologji inovative për klientët e tij.
 
 Kodyl

Kendra Bruning: për sa kohë që ne jemi të gjithë biznes nga bel lart, gjithçka tjetër shkon

Kemi vetëm një rregull të vërtetë për kodin tonë të veshjes: për sa kohë që të gjithë jemi nga biznesi nga beli, gjithçka tjetër shkon. Të shkosh pa pantallona është një nga pjesët më të mira të punës në distancë. Por partneri im dhe unë zbulojmë se veshja e sipërme, xhaketa apo kravatë e përshtatshme për biznesin ka një numër avantazhesh. Më e qartë, ne mund t'i përgjigjemi lehtësisht çdo thirrje të papritur biznesi në njoftimin e një momenti, pa u dukur se thjesht kemi zvarritur nga shtrati, nuk jemi rregulluar me ditë, ose mezi mbijetuam nga një apokalipsi mumje.

Por rutina e veshjes, edhe nëse është vetëm gjysma e trupave tanë, gjithashtu na merr në mentalitetin e duhur për të filluar ditën tonë. Partneri im është më vigjilent pas rruajtjes dhe një filxhan kafe, dhe unë zbuloj që të vish ca grim, të bëj flokët e mi dhe të ha një mëngjes të lehtë vendos gjendjen shpirtërore për një seancë produktive të punës. Prandaj, pavarësisht nëse jam në një djersë apo thjesht një palë të brendshme dhe çorape, ndjehem akoma sikur po përgatis mendjen time për një ditë të ngarkuar.

Kendra Bruning, Themeluesi i GameCows. Si themelues i faqes së internetit të GameBows për lojërat e bordit, unë shpesh punoj nga shtëpia me partnerin / biznesin / jetën time.
Kendra Bruning, Themeluesi i GameCows. Si themelues i faqes së internetit të GameBows për lojërat e bordit, unë shpesh punoj nga shtëpia me partnerin / biznesin / jetën time.

Melanie Musson: biznesi në krye, partia në punën e poshtme nga veshja e shtëpisë

Veshja e veshjes profesionale më ndihmon të futem në modalitetin e punës edhe kur jam në shtëpi dhe jo në punë. Por, kam rënë pak në veshjen time nga puna nga shtëpia. Unë mbaj një pamje profesionale, por i kam kushtuar një theks të barabartë rehatisë.

Mund të largohem me dollakë dhe pantallona të shkurtra kur jam në shtëpi. Pra, e ngjashme me një kumtesë biznesi në pjesën e përparme, parti në shpinë, kam një biznes në krye, parti në punën e poshtme nga veshja e shtëpisë.

Kur kam një takim me video, unë dukem profesional dhe ndihem profesional, por jam gjithashtu shumë më i qetë sesa jam në zyrë.

Unë do të rekomandoja të visheni në mëngjes dhe të rregulloni flokët tuaj për t'ju ndihmuar të futeni në brazdën e punës, por gjithashtu ju rekomandoj të jeni të qetë dhe të përfitoni nga ana e mirë e punës nga shtëpia.

Ekzistojnë shumë negative për të punuar nga shtëpia, por një prej pozitivëve është aftësia për të qenë sa më të rehatshëm siç dëshironi, kështu që përqafoni atë marramendje.

Melanie Musson është një shkruese dhe eksperte e sigurimeve për CarInsuranceComparison.com
Melanie Musson është një shkruese dhe eksperte e sigurimeve për CarInsuranceComparison.com

Jim Sullivan: vish diçka që do të vishje për ta vizituar me miqtë dhe familjen

Ndërsa nuk është e detyrueshme, të vishesh për të punuar nga shtëpia mund të rrisë produktivitetin dhe të ndihmojë në mbajtjen e shëndetit pozitiv mendor.

Unë rekomandoj që të gjithë punëtorët e largët të zgjohen në një kohë të arsyeshme dhe të vazhdojnë një rutinë të rregullt të mëngjesit, si dush, rruajtje, larje dhëmbësh, etj.

Kjo mund të ndihmojë të tregoni trurin tuaj se jeni gati të filloni pjesën profesionale të ditës tuaj dhe të përqendroheni në të qenurit produktiv. Ju nuk duhet të vishni një kostum dhe kravatë, apo edhe rroba të zbukuruara, por thjesht vishni diçka që do të vishni për të vizituar me miqtë dhe familjen.

Jim Sullivan është President, Drejtor i Përgjithshëm dhe Bashkëthemelues i JCSI. Në vitin 1999, ai themeloi JCSI për të përfituar nga përvojat e tij duke punuar në të gjitha aspektet e industrisë së rekrutimit.
Jim Sullivan është President, Drejtor i Përgjithshëm dhe Bashkëthemelues i JCSI. Në vitin 1999, ai themeloi JCSI për të përfituar nga përvojat e tij duke punuar në të gjitha aspektet e industrisë së rekrutimit.
 
 JCSI

Mason Culligan: xhinse dhe këpucë për të dalluar që unë jam në shtëpi por punoj

Edhe pse punoj në shtëpi, zakonisht nuk vesh pizhama ose mbathje si shumica e njerëzve që i njoh. Më pëlqen të veshi  xhinse‌  dhe këpucë në mënyrë të veçantë për të dalluar idenë që jam në shtëpi por punoj. Veshja e rrobave që zakonisht nuk i vesh kur jam në shtëpi, e kuptova, më bëri të zhvilloj një mendim se jam këtu për të punuar dhe jo për t'u çlodhur. Kjo strategji më lejoi të mos prishja e rrjedhës së punës dhe të dalloja punën nga orët jo të punës.

Edhe pse është vetëm në mendjen time, kjo praktikë më lejon të kem këtë mendim që nuk jam në shtëpi për t'u çlodhur - duke izoluar kështu orarin e punës nga koha e lirë.

Sidoqoftë, shpresoj se kam qenë në gjendje të kontribuoj në artikullin tuaj me këshillat e mia lidhur me këtë çështje. Jam i entuziazmuar kur shoh se si pjesa juaj rezulton të mësoj se si telekomunikuesit e tjerë po e bëjnë atë ndryshe.

 Unë jam Mason Culligan, themelues dhe CEO i një ndërmarrje multimediale të quajtur Mattress Battle. Unë kryesisht drejtoj kompaninë time multimediale në luksin e zyrës sime në shtëpi.
Unë jam Mason Culligan, themelues dhe CEO i një ndërmarrje multimediale të quajtur Mattress Battle. Unë kryesisht drejtoj kompaninë time multimediale në luksin e zyrës sime në shtëpi.

Nicholas T: Pantallona Carhartt, një T-shirt, dhe çizme hiking ose pa këpucë fare

Kur kalova në punë nga shtëpia me kohë të plotë në prill, veshjet e mia gjithashtu kaluan. Kam veshur shalle, një këmishë butonin poshtë dhe këpucë të zbukuruara. Tani unë vesh pantallona Carhartt, një T-shirt, dhe çizme hiking ose pa këpucë fare.

Tranzicioni im ishte një nga prakticiteti. Unë vesh Carhartts për të bërë punët e shtëpisë, punoj në kopsht, pastroj kafazin e pulës, etj. Më pëlqen të shënoj ditët e mia të punës me këto punë për të mbajtur trupin tim duke lëvizur dhe mendjen time të freskët. Unë do të shkoj në një rritje pas punës, kështu që ka kuptim vetëm që të këpucët e mia të ecjes.

Ndërsa isha veshur një këmishë butonin poshtë për takime virtuale, kam vërejtur që një T-shirt tani është veshja standarde e punës nga shtëpia. Edhe njerëzit që kurrë nuk do të ishin parë duke veshur një T-shirt në një zyrë shfaqeshin të veshur me një në Zoom.

Nicholas T është themeluesi i Redaktorit të Disertacionit tim (mydissertationeditor.com). Ai ka filluar disa biznese dhe së fundmi ka shërbyer si Menaxher i Operacioneve Redaktuese për Syndicate Media Group.
Nicholas T është themeluesi i Redaktorit të Disertacionit tim (mydissertationeditor.com). Ai ka filluar disa biznese dhe së fundmi ka shërbyer si Menaxher i Operacioneve Redaktuese për Syndicate Media Group.

Michael James Nuells: moda jonë duhet të jetë po aq e guximshme, me stil dhe elegancë sa edhe femrat

Që nga fillimi i mbylljeve të COVID-19, unë kam qenë i zënë me punë nga shtëpia. Gjithçka ka shkuar virtuale, që nuk ka kuptuar takime brenda personave, audicione, xhirime, etj. Për të ardhmen e parashikueshme. Sa për të ardhur keq, siç kanë qenë të gjitha, ka pasur disa bekime që unë kam ardhur në dashuri - më e rëndësishmja, të jem në gjendje të vishem edhe më të qetë për të qëndruar sa më produktivë sa mundem! Për të filluar, rrobat, sweetsuit, atletike, etj janë IN & me deklarata të tilla të mëdha. Shitjet për dhe klientët e rinj që blejnë këto artikuj janë rritur në mënyrë drastike dhe faktori afatgjatë i investimit i ka bërë ata artikuj të njohur gjatë pandemisë tonë COVID. Më shumë stile, printime, stilistë, etj. Për këto artikuj shfaqen çdo ditë, gjë që është bërë e bukur për t'u dëshmuar dhe kënaqur!

Burrat kanë qenë edhe më të entuziazmuar dhe të prirur kohët e fundit për t'u vendosur në shqisat e tyre të reja të modës së telekomunikacionit! Realizimi është që moda jonë duhet të jetë po aq e guximshme, me stil dhe elegancë sa edhe femrat. Modelet tona janë po aq të larta dhe të rëndësishme, veçanërisht pas punës në shtëpitë tona për muajt e fundit. Kur ju dukeni shkëlqyeshëm, ju FEEL edhe më të madh, dhe kjo nuk është ndryshe për askënd me besimin që ne të gjithë dëshirojmë të nxjerrim!

@michaeljamesnuells në Instagram
Michael James Nuells është një aktor profesionist dhe menaxher i ngjarjeve speciale që banon në Liqenin e Toluca, CA. Ai është paraqitur së fundmi në histori lajmesh ndërkombëtare për The New York Times, The Washington Post dhe Yahoo! Lifestyle. Kontrolloni atë si Tim në tiparin e tij më të ri Scare Me jashtë tani, përmes Amazon Prime.
Michael James Nuells është një aktor profesionist dhe menaxher i ngjarjeve speciale që banon në Liqenin e Toluca, CA. Ai është paraqitur së fundmi në histori lajmesh ndërkombëtare për The New York Times, The Washington Post dhe Yahoo! Lifestyle. Kontrolloni atë si Tim në tiparin e tij më të ri Scare Me jashtë tani, përmes Amazon Prime.
Comments (0)

Lini një koment