Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

Vendi më i mirë për të hapur biznes për kandidatët dixhital: 17 Përvoja Eksperte

Gjetja e vendit të duhur për të hapur biznes për një nomadë dixhitale mund të jetë e ndërlikuar, pasi shumë vende ofrojnë stimuj të ndryshëm, dhe kanë të mirat dhe të këqijat në varësi të situatave personale dhe nga lloji i biznesit dixhital që do të zhvillohet. Për të ditur më shumë, ne i bëmë komunitetit pyetjet e mëposhtme - dhe morëm disa përgjigje mahnitëse për të na ndihmuar të gjthë zgjidhjen e duhur!...
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

5 nga mjetet më të mira të bashkëpunimit për ekipe të largëta

Me rritjen e punës në punët e shtëpisë, mjetet e bashkëpunimit janë duke u përdorur për punë. Kompanitë kanë filluar të lejojnë zhvilluesit ose projektuesit e tyre të punojnë më lirshëm në shtëpi. Jo vetëm që kompanitë i lënë punonjësit e tyre të punojnë në apartamentin e tyre të bukur, por sipas hulumtimeve, puna në shtëpi punonjësit tregohet të jetë më produktiv dhe i angazhuar në punën e tyre shumë më tepër në shtëpi....
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

Softueri kryesor i menaxhimit të fuqisë punëtore në distancë

Kohët e fundit, puna _remote është bërë një term shumë i zakonshëm në jetën tonë të përditshme. Gjatë pandemisë mijëra ndërmarrje kanë kaluar nga puna në zyra në punë të largëta. Në të vërtetë, puna në distancë mund të sjellë shumë përfitime, si për punonjësit ashtu edhe për punëdhënësit, kursen kohë dhe shpenzime, ofron një autonomi më të lartë dhe lejon zgjatjen e orarit operacional. Tjetra, unë do t'ju tregoj një program të lartë të menaxhimit të fuqisë punëtore të largët që do të përmirësojë produktivitetin dhe komunikimin e ekipit tuaj....
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

Si të vendosni një VPN në Windows 10

VPN (ka të bëjë me rrjetin virtual privat) është një program që mund të blini për të pasur një përvojë më të sigurt në internet. Ndihmon përdoruesin e tij duke siguruar rrjetin e tyre, parandalimin e hakerave, mbrojtjen e kërkimeve tuaja, ndër të tjera. VPN gjithashtu ndihmojnë me gjëra të tilla si shikimi i Netflix ose Hulu, ju mbron nga faqet e internetit të rrezikshme, fsheh vendndodhjen tuaj, etj. Kur merrni një VPN, mund ta merrni atë për pajisje të shumta si kompjutera (Windows ose Mac), telefona (Android ose iPhone), ose iPad-in tuaj....
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

Vendosja e një serveri VPN në Windows 10 në 8 hapa

Mund të jetë e dobishme për të krijuar një server VPN nëse doni të lidheni me një rrjet shtëpiak, nëse doni të luani lojëra LAN, ose nëse doni të siguroni shfletuesin tuaj të internetit në wi-fi në kafene publike. Këto janë disa nga arsyet e panumërta pse duhet të konsideroni përdorimin e një VPN. Windows ka potencialin për të pritur serverët VPN. Windows e bën këtë duke përdorur një protokoll tunelizimi nga pika në pikë, PPTP për shkurt. Ne do t'ju tregojmë se si ta gjeni atë në kompjuterin tuaj dhe të krijoni serverin VPN. Nëse jeni duke përdorur Windows 7, 8 ose 10, atëherë nuk keni nevojë të shqetësoheni, hapat që do t'ju tregojmë për vendosjen e serverit VPN në Windows 10 do të funksionojnë për të gjithë ata....
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

Si të konfiguroni VPN për qasje në distancë në 3 hapa

Kompanitë lidhen gjithnjë e më shumë me internetin. Informacioni që trajtojmë është shumë i rëndësishëm për biznesin tonë që të funksionojë sa më mirë dhe duhet të mbrohet, qoftë ai i ruajtur apo kur duhet t'i qasemi atij për ta përdorur atë. Tani, përdorimi që ne përdorim të telefonave celularë në mjediset e korporatave është gjithnjë e më e nevojshme për të krijuar mekanizma të sigurtë të hyrjes në distancë për informacionin e korporatave, të tilla si Rrjetet Virtuale Private ose VPN....
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

Lidhja VPN në rrjetin shtëpiak

VPN, e njohur edhe si Virtual Private Networks, është shumë e rëndësishme të ketë në ditët e sotme. Kur keni një filxhan kafe të shijshme në kafenenë tuaj lokale, zakonisht lidheni me një Wi-Fi publik dhe ekspozoheni ndaj kërcënimeve të sigurisë. Një lidhje VPN me rrjetin shtëpiak do të maskojë identitetin tuaj dhe do t'ju lejojë të shfletoni në internet pa rrezikun e vjedhjes së informacionit të kartës tuaj të kreditit....
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

Farë është konfigurimi i VPN? Siguria e iOS në 7 hapa të thjeshtë

A keni menduar ndonjëherë se çfarë është konfigurimi i VPN? Epo, është thjesht zhargon teknik për të thënë thjesht "Vendosja e një lidhjeje VPN", në cilëndo nga pajisjet tuaja - Pc, android, ose pajisje iOS. Para se të hidhemi në kuptimin e gjithë kësaj duhet të dimë pak rreth asaj që saktësisht është një VPN....
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

Mjetet më të mira të punës në distancë të ekipit

Kur bëhet fjalë për të pasur një punë të largët, koncepti i të punuarit nga shtëpia, ndërsa ende jeni virtualisht në zyrë, mund të duket shumë intrigues, por kërkon përkushtim dhe durim të vërtetë për të arritur. Në shumicën e rasteve, edhe të kesh një teknik të thjeshtë kompjuterik mund të kompensojë fluksin e punës gjatë gjithë ditës. Dhe për të mos përmendur uljen e ndjeshme të produktivitetit kur punoni nga shtëpia....
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

Softueri më i mirë për të monitoruar punonjësit në distancë

A jeni shqetësuar ndonjëherë për fuqinë tuaj punëtore në distancë që punon apo jo? A keni menduar ndonjëherë për softver për të monitoruar punonjësit në distancë? Epo nëse keni atëherë unë kam një lajm të mirë për ju. Ka shumë softuer atje dhe ne kemi pasur nderimet t'i rishikojmë ato për ju....
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

7 këshilla të ekspertëve në ikonën e uebit përcaktojnë përdorimin dhe përfitimet

A jeni duke pyetur veten për të përdorur një ikonë të vendosur për faqen tuaj në internet dhe cilën të zgjidhni? Këto këshilla ekspertësh thjesht mund t'ju bindin për atë që shumë zhvillues profesionistë të uebit e dinë tashmë: është shumë më e lehtë të kërkoni ikona nga një grup ikonash të përfshira, sesa të gjeni ikona një nga një dhe të gjeni një mënyrë për t'i bërë ato disi të qëndrueshëm së bashku....
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

Tofarë duhet të dini për Nomadët Botërore Sigurimi i Udhëtimit

Sigurimi i udhëtimit nga nomadët në botë është shumë i popullarizuar. Shumë njerëz kanë qenë duke vrarë mendjen se sa e madhe ishte përvoja e tyre kur udhëtonin me këtë lloj plani. Për shkak të kësaj, nuk është çudi që njerëzit janë tërhequr për sigurimin e udhëtimit, i cili mund të blihet në internet....
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

Gjetja e Sigurimit më të Mirë Shëndetësor për Nomadat Digital

Shumë individë shikojnë sigurimin shëndetësor për nomadët dixhitalë dhe mendojnë se kjo nuk ia vlen as paratë, as e nevojshme. Sidoqoftë, realiteti është se nuk është e mundur të drejtosh një biznes pa të, dhe në krye të të kesh një vizë udhëtimi për secilën nga destinacionet e tua, një sigurim shëndetësor i udhëtimit është një domosdoshmëri për çdo nomad dixhital....
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

Punët më të mira të marketingut të largët dixhital sot

Në ditët e sotme punë të ndryshme që lidhen me marketingun dixhital mund të kryhen nga distanca, pasi atyre nuk u nevojitet një lokacion specifik fizik. Një individ mund të zhvillohet në marketing dixhital ndërsa udhëton nëpër botë dhe të fitojë para falë punësimit të tyre të largët. Këtu janë punët më të mira të largëta të marketingut dixhital....
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

Podcast International Consulting: Jeta e nomadizmit dixhital të Campervan me Hilary Bird

Nomadizmi dixhital vjen në të gjitha format, dhe Hilary mori hapin për të lënë jetën e korporatës për të jetuar në një furgon kampe, dhe për të punuar disa punë të largëta nga furgoni i saj i zakonshëm....
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

Stilet e Nomadizmit Digjital: Si janë jetët e nomadëve të bazuar në tokë dhe në oqean? Videocast

Përshëndetje dhe mbasdite të mira Joanna dhe Dawn. Mirëdita e lumtur që ju takova personalisht - në botën dixhitale natyrisht! Pra, tre nomade dixhitale në një pus të paktën dy pjesë të ndryshme të botës - hemisferën veriore dhe jugore. Po, dy kontinente të ndryshme....
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

5 Arsyet për tu bërë një nomad dixhital

Në një botë ku dixhitali rritet më shpejt se kurrë, Nomadism Digital po përdor përparësitë e pajisjeve tona elektronike kur bëhet fjalë për punën tonë. Në thelb, një nomad dixhital është dikush që punon nga vendi që ai ose ajo preferon. Ai / ajo mund ta bëjë këtë falë një lloji të veçantë të punëve që nuk kërkojnë që ai ose ajo të jetë personalisht në zyrë. Për shembull, punë si zhvillues, shkrimtar, freelancer, mësues në anglisht në internet, redaktues video, projektues, etj., Nuk kërkojnë që ju të jeni në një vend të veçantë në një kohë të veçantë. Këto punë kërkojnë vetëm një gjë: Një lidhje interneti. Disa nga ato punë, si projektuesi për shembull, gjithashtu kërkojnë një kontakt të rregullt me ​​klientët, por kjo është plotësisht e mundur përmes internetit në ditët e sotme. Punët e disa nomadëve dixhitalë janë aq të lehta sa çdokush mund t'i marrë ato....
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

Cilat janë punët më të mira të nomadit dixhital?

Ka shumë mundësi për të punuar si një nomad dixhital që kërkon aq pak sa një laptop për të punuar, qoftë nga aftësitë e grumbullimit në shtëpi dhe do të udhëtojë sapo biznesi të shkëputet, ose duke udhëtuar së pari dhe të gjeni koncerte digjitale lokale në rrugë....
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

Cili është Softueri më i mirë për të monitoruar punonjësit në distancë?

Menaxhimi i ekipeve të largëta mund të jetë i ndërlikuar, pasi që ata nuk janë mënyrë e drejtpërdrejtë për të parë se çfarë bëjnë ata ose ku janë në çdo kohë, siç është rasti në një zyrë të hapur për shembull....
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

A është teleshikimi një normë e re?

Me krizën aktuale botërore që po durojmë, është e qartë që po shkojmë drejt një mënyre të pakontrolluar për të bërë biznes. Në fakt, sipas Forbes, 58% e amerikanëve tani janë të vendosur në shtëpi dhe kryejnë operacionet e tyre të përditshme nga distanca....
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

Tetë hapat për t'u bërë një telektor i suksesshëm

Nëse jeni duke punuar nga një dhomë gjumi rezervë, një zyrë e veçantë, apo edhe dhoma gjumi juaj, është thelbësore të siguroheni që hapësira juaj të jetë pa rrëmujë dhe të mund të përqendroheni. Bëni hapësirën tuaj të punës sa më të jetë e mundur. Kjo gjithashtu do t'ju ndalojë të hutoheni. Unë nuk rekomandoj të punoni nga shtrati juaj pasi kjo duhet të mbahet e veçantë për gjumin tuaj. Truri juaj do të fillojë ta shoqërojë shtratin tuaj me punën. Tani që shumë prej nesh kanë ngelur në shtëpi, është thelbësore të mbani hapësirat tuaja të pushimit pikërisht për këtë. pushoni. Alsoshtë gjithashtu shumë më mirë për ju për sa i përket të qenit produktiv....
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

Mjetet më të dobishme të punës në distancë: 30+ këshilla të ekspertëve

Qëndrimi produktiv ndërsa punoni në distancë mund të jetë sfiduese, veçanërisht për telektorët e rinj. Sidoqoftë, ka mjaft mjete dhe mashtrime që mund të ndihmojnë çdo lloj organizate të lulëzojë edhe me distancën....
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

Si të bëhet një nomad dixhital? 25 këshilla ekspertësh

Pas viteve të jem një nomade dixhitale, dhe pasi kam udhëtuar në 55+ vende më vete, duke përfshirë vetëm një turne të tërë botëror vetëm, ishte koha për të reflektuar se çfarë po bëjnë nomadët e tjerë dixhitalë dhe cilat janë këshillat e tyre, jo vetëm për të kuptuar se çfarë është një nomad dixhital dhe si të bëhet një, por edhe si të mirëmbahet stili i jetesës së nomadëve të pavarur....
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

14 Fleksibiliteti në shembujt e vendit të punës

Kohët e fundit, është bërë gjithnjë e më e rëndësishme të zbatohet fleksibiliteti në vendin e punës për të gjitha kompanitë - madje edhe ato që nuk ishin aq të interesuara për punët e telekomunikacionit, duke detyruar transformimin dixhital të ndodhë më shpejt....
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

3 mënyrat më të mira se si të krijoni një lidhje VPN

Këto ditë, privatësia dixhitale është një shqetësim i madh për individët pasi kompanitë e mëdha dhe korporatat përpiqen të përkthenin jetën tonë të përditshme në të dhënat e përdoruesve dhe t'i shesin ato tek kompanitë e reklamimit në piggybank nga mënyra jonë e jetës....
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

10 punët nga gjërat thelbësore të shtëpisë për punë të telekomunikacionit

Me ndodhjen e re normale, pas afro tre dekadash ose kalimi nga zyrat personale në zyra të hapura, klasa punëtore tani po bën punën e tyre në zyrën e tyre të re: shtëpitë e tyre, duke bërë telekomunikim nga ajo që quhet zyra e shtëpisë....
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

Këtu janë 4 vendet e punës më të mira të kandidatëve dixhitalë, kushdo që mund të zgjedhë

Të gjithë duan një punë që u lejon atyre të shohin pamjet e botës, të gjitha ndërsa paguhen. Megjithatë, jo të gjitha punët i lejojnë punonjësit të bredhin në botë ashtu siç dëshirojnë, ndërsa i paguajnë ato sa duhet. Nëse jeni një nga ata njerëz që keni endacak ekstrem, por e kuptoni që portofolin tuaj jo, duhet ta konsideroni një profesion që ju lejon të jeni një nomad dixhital....
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

Puna nga shtëpia me fëmijët: një sfidë

Interneti, teknologjia dhe globalizimi kanë lejuar miliona njerëz në mbarë botën të punojnë nga shtëpia, me të gjitha avantazhet që sjell. Falë këtij sistemi ne jemi bosët tanë, nuk kemi nevojë të lëvizim askund për të punuar, menaxhojmë oraret tona, vendosim qëllimet tona dhe shumë më tepër. Të punosh logjikisht nga shtëpia mbart gjithashtu një përgjegjësi të madhe, pasi vetëm detyra jonë është që të kemi sukses në atë që bëjmë....
Lexo më shumë

Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
Siguroni biznesin tuaj ndërsa punoni në distancë
 

5 praktikat më të mira kur punoni në shtëpi

Në ditët e sotme, të punosh nga komoditeti i shtëpisë tuaj po bëhet normale e re. Kjo u bë mënyra më efektive për të kryer akoma dhe kryerjen e punës suaj pa rrezikuar sigurinë tuaj, për shkak të situatës aktuale që po ndodh në të gjithë botën....
Lexo më shumë