Podcast International Consulting: Jeta e nomadizmit dixhital të Campervan me Hilary BirdNomadizmi dixhital vjen në të gjitha format, dhe Hilary mori hapin për të lënë jetën e korporatës për të jetuar në një furgon kampe, dhe për të punuar disa punë të largëta nga furgoni i saj i zakonshëm.

Këshillë e saj kryesore: forshtë për këdo që është i kënaqur të jetë i pakëndshëm dhe i pëlqen të udhëtojë.

A është kjo rasti juaj, a do të dëshironit të bëhesh një nomad dixhital campervan vetë? Na tregoni në koment, dhe ndiqni faqen e saj solo-femër vanlife në Instagram!

Green Van Go: Instalimi i vetëm i femrave vano në Instagram
Hilary udhëton nëpër të gjithë vendin në kampervanin e saj të vetë-konvertuar ndërsa punon nga distanca dhe duke eksploruar bukuritë e SHBA. Ajo e la punën e saj të korporatës nëntë muaj më parë dhe nuk është shikuar nga atëherë!
Hilary udhëton nëpër të gjithë vendin në kampervanin e saj të vetë-konvertuar ndërsa punon nga distanca dhe duke eksploruar bukuritë e SHBA. Ajo e la punën e saj të korporatës nëntë muaj më parë dhe nuk është shikuar nga atëherë!

Shikoni videokastin, dëgjoni podcast

# 1 Hyrje me Hilary Bird, një nomad campervan dixhital

Përshëndetje dhe mirëseardhje në këtë episod të podcast-ave të këshillimit ndërkombëtar tani jam me një nomadë dixhitale campervan: Hilary. Pershendetje Hilary!

Përshëndetje Yoann e këndshme për të folur me ju.

Pra, ju keni të drejtë tani në campervan tuaj?

Unë jam kjo është shtëpia ime hapësira ime e punës shtrati im.

A është kjo si gjithë hapësira juaj?

Um është një pyetje e mirë është sikur të jetë njëqind e tetë inç i gjatë nuk kam dimensione të sakta dëshiroj të mund të ju jap një turne nëse do ta dini shtëpinë tuaj pak është e çrregullt por uh atje ku shkojmë!

Ajo jep një ide të mirë po!

Po, nuk është padyshim një furgon i madh kampe, por është me madhësi të mirë.

Pra, ju jeni edhe duke punuar nga campervan tuaj?

Unë jam po, kjo jam unë jam ohaku është në të drejtë atje. Unë jam i drejtë në bregdetin e lavanderisë dhe kam shërbim në celular është i mrekullueshëm.

Dhe duket sikur madje të keni një ditë me diell?

Po ka filluar të bëhet një ditë me diell është një ditë e bukur atje.

Pra, për sa kohë keni qenë një nomad dixhital campervan?

Uh për rreth dy muaj kam qenë në rrugë, duke punuar me kohë të plotë që ju e dini vetëm duke udhëtuar nëpër SH.B.A.

Dhe përafërsisht si përafërsisht sa orë udhëtoni, sa orë po punoni?

Po kjo është një pyetje e mirë të them se unë jam duke punuar rreth 20 orë në javë dy të ndryshme kam dy punë të ndryshme në punë kohë pjesë të marketingut dhe pastaj kur kam filluar për herë të parë kam qenë duke vozitur shumë më tepër se çdo gjë, por tani unë qëndroj në një vend për ndonjëherë për një javë, kështu që unë jam duke bërë shumë më pak ngarje dhe më shumë eksploruar dhe duke punuar dhe sende po, unë nuk e di ndoshta me ngarje si 10 orë në javë kjo është ajo.

Kështu që në fillim po vozitnit shumë që dëshironit të largoheshit?

Po saktësisht sepse kam ndërtuar furgonin në shtëpinë e prindërve të mi në New Hampshire dhe isha si të duhej të ikja, duhet të shkoja të jem i lirë dhe unë akoma po marr me qira një dhomë në Utah, ku unë kisha lëvizur nga Hampshire i ri si pesë vite më parë, kështu që unë doja të kthehem në Utah për të parë miqtë um kam një mace atje gjithashtu që më mungon aq shumë ...

Um kështu që po, kur unë godita rrugën kam udhëtuar fjalë për fjalë në të gjithë vendin për të Utah dhe unë mendoj dy është e zakonshme si një herë ju goditi rrugën që ju dëshironi të shihni gjithçka të gjitha në të njëjtën kohë si ju thjesht merrni me të vërtetë të mbështjellë në të kështu në vend se si eksplorimi i një zone për një kohë është një lloj si ju thjesht dëshironi të shkoni, por tani më pëlqen të qetësohem dhe jam si të gjitha gazet e duhura janë të shtrenjta për të blerë dhe ka shumë gjëra të lezetshme përreth këtu kështu ..

Në vendndodhjen tuaj aktuale për sa kohë keni qenë atje?

Uh kjo është dita e katërt besoj po, që ishte nata ime e tretë po dita e katërt është kaq e mirë është një vend kaq i shkëlqyeshëm është falas është e sigurt është vetë-shërbim ka banjo publike aty pranë unë jam fjalë për fjalë pikërisht në oqean uh ka një tjetër van kamper kjo ka qenë këtu gjithashtu për tre ditët e fundit kështu që unë kam si një fqinj që ju e dini një rrjet të sigurisë atje.

A është e lehtë të takosh njerëz?

Uh kjo është një pyetje e mirë po dhe jo do të them që nuk jam super si i mirë për të dalë atje dhe thjesht prezantuar veten por nëse dikush më afrohej si një person tjetër van van um atëherë atëherë absolutisht është e lehtë për të bërë miq dhe në të vërtetë duke përdorur instagram është një mjet i shkëlqyeshëm për t'u lidhur me njerëzit, kur ju dini ta vlerësoni se kush janë ata dhe ju mund të koordinoni për t'u takuar, kështu që unë e kam bërë atë dy herë.

Por, a i takoni ata në instagram apo i takoni së pari në jetën reale, shkëmbeni instagram?

Po, i takoj në instagram është një komunitet kaq i fortë atje dhe ne të gjithë kemi diçka të përbashkët menjëherë dhe ju mund të shihni se kush tjetër është miq me ju, si keni miq të ndërsjellë dhe kështu ndihmon vettingun e tyre pasi e dini një person të sigurt dhe gjëra, por është goxha e egër dhe kurrë nuk kam menduar se do të përdorja media sociale për të bërë miq.

Por, si i shihni njerëzit në mediat sociale fizikisht lloj afër jush që mund të takoheni?

Po pyetje e mirë, më lejoni të mendoj për këtë është pak e ndërlikuar, por unë kam pasur një mik furgon duke bërë jetë van para se të filloja dhe u takova me të dhe pastaj nga atje ai më tha se ka në thelb një grup si komuniteti furgon vijon më poshtë stinët dhe kështu si për sa kohë që ju e dini që ju shkoni në veri për verën për të qëndruar të freskët dhe pastaj ju ngadalë filloni të punoni rrugën tuaj në jug pasi moti bëhet më i ftohtë dhe i ftohtë dhe ai vetëm më tha si në thelb nëse qëndroni gjatë kësaj rruge ju Unë do të takoj furgonët do të jesh aty ku janë mijëra njerëz të tjerë të vanit dhe kështu që ju i dini njerëzit më shumë van që i ndjek në instagram si ata do të shënojnë vendndodhjet e tyre dhe unë do të jem si oh ju jeni në lavanderi Unë jam në Washton kur do të jesh në këtë zonë dhe më pas do të shkosh nga atje kështu që është në të vërtetë shumë e lehtë është në të vërtetë mjaft e lehtë po.

Dhe si e morët furgonin tuaj të camperit, si e përgatitët?

Kështu që në thelb doja një furgon që nuk ishte shumë i shtrenjtë ku si nëse gjithçka shkonte keq nuk do të prishesha plotësisht kështu që do të zgjidhja, por gjithashtu nuk doja ta ndërtoja vetë sepse nuk dija asgjë se si ta ndërtoja kështu që kur u njoha me këtë furgon edhe pse ishte e vendosur në kanada, unë e doja sepse ishte ndërtuar tashmë dhe ishte mendoj se bëhej fjalë për gjashtëdhjetë e gjashtë mijë dollarë, e cila ishte në buxhetin tim, unë jam si në rregull, mund ta bëj atë um kështu që unë rezervova një fluturim të njëanshëm për në Kanada për të marr këtë furgon dhe shoku im i një miku po e shiste atë dhe pastaj isha aty ku isha oh ishte si zona e Quebec e cila ishte vetëm 10 orë larg nga e reja Hampshire kështu që unë e vura atë në Hampshire të ri për ta parë babanë tim, sepse këtu ishin prindërit e mi nga një këndvështrim mekanik, por më pas ne përfunduam të gutonim të gjithë gjërat dhe ta ndërtonim vetë, sepse ndiheshim sikur ndërtimi origjinal nuk ishte super e sigurt apo me të vërtetë ajo që duhej të jetoja në kohë të plotë.

Kështu që atëherë kemi kaluar gjashtë muajt e ardhshëm duke e ndërtuar atë dhe babai im është shumë i dijshëm në përpunimin e drurit dhe makinat dhe elektrikët kështu që unë nuk mund ta kisha bërë pa atë me siguri kështu që atë që ne shohim pas jush ju e keni ndërtuar vetë me babin tuaj baba po punimet prej druri sipër jush dhe pas jush që ishte gjithçka unë baba im kështu që ky në të vërtetë ka qenë një autobus anijesh pushimesh si dreq që njihni dhe kështu ajo tashmë kishte disa izolime të ndërtuara në të sepse ishte projektuar të mbante shumë njerëz dhe mbajini ata të qetë, si në tavan, ka një shtresë të trashë shkumë të integruar në çfarëdo që quhet tekstil me fije qelqi, kështu që ju ndihmon të dini që rregulloni temperaturën dhe pastaj e gjithë kjo pëlhurë është në të vërtetë nga autobusi origjinal i anijes dhe është nga viti 1999 kështu që është marrë është marrë si një retro ju e dini një lloj vibe vintage në lidhje me të kështu që kjo është po kjo është nga furgoni origjinal dhe pastaj të gjitha punimet prej druri janë nga uh mua dhe babin tim dhe unë kam si një e dini një tifoz tavan t kapelë që fusim dhe dritat e tavanit po, është shumë mirë që nuk mund ta imagjinoj ta shesë ndonjëherë.

Pra, është si një apartament i vogël?

Likeshtë si një apartament i vogël me pak ndryshk ndoshta në fund të fundit, por unë do të them kur uh dhe ju e dini më ndaloni nëse unë jam duke shkuar shumë gjatë, por uh kur e çova këtë tek mikun mekanik të babit tim për ta parë atë në të vërtetë u kthyen duke thënë që duhet të shisni këtë furgon dhe të merrni një të re si nuk ia vlen ashtu siç duhet vetëm frenat e para të pasme të frenave uh gjërat e shumëfishta të shterave u këputën ashtu siç e dini vetëm për më shumë se tre mijë dollarë punë duhej të hyja në të po, kështu që kishte dy javë, kur fillova të shikoja furgonë të tjerë dhe t'i vizitoja ato dhe çfarë nuk ishte, por uh në fund të ditës isha si ta dini se çfarë e kam këtë furgon që mund të trajtoj duke vendosur në një tjetër 3000 për ta bërë të sigurt, siç është akoma brenda buxhetit tim, kështu që unë vendosa ta bëj atë dhe mikun tonë mekanik e dini që ai vuri zemrën dhe shpirtin e tij për ta bërë këtë një automjet të sigurt dhe të besueshëm për mua, kështu që shumë dashuri hynë në këtë furgon .

Është shumë interesante. Kështu që ju thatë gjashtë muaj duke e ndërtuar, a po e përmirësoni?

Po duke e përmirësuar ndjeshëm.

Kjo tingëllon shumë, është një lloj i vogëlushit.

Andshtë dhe babai im në fakt u tërhoq në pension dy muaj në atë proces, kështu që ne po punonim në të me kohë të plotë çdo ditë.

Shtë e vështirë të imagjinohet si ajo që duhet të bësh atë që zgjat kaq shumë.

Ne nuk dinim asgjë në lidhje me atë që ne ishim duke e marrë veten, unë mendoj se normalisht bleni një furgon dhe më pas ju bëni një plan për atë që dëshironi dhe jeni si të dini se çfarë i përshtatet stilit të jetës tuaj dhe pastaj ju blini furnizimet dhe pastaj ju e ndërtoni atë uh ju e dini një pjesë në një kohë babai im dhe unë kam qenë si ai që mendoj se ne do të ndërtojmë ju e dini se keni ardhur me ide ndërsa ne ndërtojmë unë isha aq i etur për të marrë në rrugë kështu që, por më e rëndësishmja ju vetëm filloni me gjëra të tilla si ju ndërtoni tavanin dhe pastaj ju ndërtoni muret, ju e dini se ka izolim që njerëzit vendosin në atë që është e rëndësishme dhe për mua ishte me të vërtetë e rëndësishme të kisha një konvertim në një shtrat në shtrat në mënyrë që shtrati të jem tani në të vërtetë paloset po në stola sepse doja një hapësirë ​​pune të caktuar.

Kështu që kjo mori shumë më tepër punë sesa thjesht si një shtrat fiks, të cilin e bëjnë shumë njerëz.

Kështu që tani jeni në zonën tuaj të gjumit, jo në zonën tuaj të punës?

Po saktësisht dhe unë u paralajmërova paraprakisht që e dini se si mendoni se jetoni dhe si jetoni në të vërtetë dhe shumë njerëz kanë konvertimin në shtrat në shtrat, por ata përfundojnë jo në fakt si ta konvertojnë atë çdo ditë, sepse ata thjesht përtojnë dhe është shumë punë që kam arritur në atë pikë që unë jam tani vetëm shtrati im është vetëm një shtrat që ai kurrë nuk kthehet përsëri në një stol tani.

Pra, duke parë prapa tani, a do të zbatonit ndryshime të tjera në campervan tuaj?

E keni fjalën ta bëni thjesht një shtrat në vend të një stoli në shtrat për shembull?

A e shihni se keni humbur diçka, ju keni harruar të?

Po vendosja e lavamanit tim nuk kam kullim në lavamanin tim, në çdo kohë që e përdor atë duhet ta ngre lart dhe ta hedh jashtë dhe e urrej ndjenjën sikur jam e di që po hedh ujë në një vend që nuk duhet jem këtu nuk e di se është ashtu si ajo që e njeh gjykimin shoqëror jam i shqetësuar për njerëzit që thonë se po, nuk ka se unë nuk përdor diellore që shumë njerëz janë si pse nuk e përdor diellin por unë nuk e di Do të pendohem që kam dy bateri RV që ngarkojnë kur jam duke drejtuar baterinë e furgonit i ngarkon ato dhe më pas kam blerë edhe këtë bateri portative portative pas energjisë kështu që po, kështu që unë kam fuqi të mjaftueshme për të drejtuar laptopin tim që e dini për ditë me radhë koha nëse nuk jam duke vozitur dhe nuk jam gjë, por po, nuk ka asgjë masive për të cilën pendohem në fakt unë jam shumë i lumtur ta them këtë.

Kështu që e planifikove, mirë!

Po e mendoj kështu që dua të them që nuk jam më duke përdorur stolat e mia si hapësirë ​​pune është thjesht shtrati im mendoj se kam një lloj keqardhjeje që por nuk është keq më pëlqen të kem akoma opsionin.

Dhe në fakt ju detyron të lëvizni herë pas here për të rimbushur bateritë tuaja?

Saktësisht nëse varet nga diellor si mbase do të qëndronit në një vend për një muaj për sa kohë që është me diell dhe po pikërisht um po dhe po kjo është në rregull, por më pëlqen të lëviz, është mirë që thjesht të vazhdoni të lëvizni.

# 2 Whatfarë është nomadizmi campervan?

Pra, në të vërtetë, çfarë është nomadizmi campervan? Si punon?
Shtë për këdo që është i kënaqur të jetë i pakëndshëm dhe i pëlqen të udhëtojë

Po, unë mendoj se është për këdo që është i kënaqur të jetë i pakëndshëm dhe i pëlqen të udhëtojë ka njerëz që e bëjnë atë me kohë të plotë, atëherë a e dini ju luftëtarët tuaj të fundjavës që thjesht dalin në fundjavë dhe mbase ata akoma ju keni një banesë dhe ata punoni me kohë të plotë, por me të vërtetë nomadizmi campervan po jeton jashtë furgonit tuaj jo një RV por një furgon dhe thjesht udhëton përreth kudo që dëshironi të shkoni.

Pashë që është shumë popullor në Zelandën e Re apo në Australi, por kryesisht për pushime, jo vetëm për nomadët dixhital?

Po kjo është një pikë e mirë po.

Kur takoni njerëz të tjerë që jetojnë në campervan, ata po punojnë edhe nga distanca, a janë të gjithë nomadët dixhitalë që po shijoni jetën dhe lëvizni me kampervanin e tyre?

Me të drejtë do të thoja që një person që kam takuar është duke punuar në distancë nga një person tjetër nuk është ai vetëm që e lë punën e tij dhe po e lejon veten si një vit të udhëtojë dhe unë njoh disa persona të tjerë që punojnë sezonalisht kështu që ndoshta ata do të shkojnë në vende të caktuara dhe atëherë si puna në një restorant ose punoni në një fermë që do të më stresonte sepse dukej sikur është thjesht një formë e tillë e paqëndrueshme e të ardhurave duke mos ditur nëse e dini se do të marr atë punë dhe sende kështu që është padyshim një përzierje është e gjitha mbi vendin.

Pra, në të vërtetë po merrni të ardhura të rregullta?

Unë jam duke marrë të ardhura të rregullta po që mund të them kur unë kur fillova këtë mënyrë jetese nuk u thashë prindërve të mi thjesht u largova nga puna ime korporatat e mia ju e dini punën me kohë të plotë me përfitime dhe pagën dhe gjithë ato sende dhe unë rezervova një fluturim për në Kanada për të marrë këtë furgon dhe unë nuk u thashë prindërve të mi sepse unë e dija që ata do të përpiqeshin të më flisnin nga kjo, jo sepse ata nuk donin që unë ta bëja atë, por sepse ata ishin si Hilary ju nuk e bëni të keni një punë të re të rreshtuar, nuk e dini siç dëshironi të jetoni pa kursimet tuaja dhe është vërtet e mahnitshme kur të bëni atë hap të madh se si gjërat bien në vend.

Kështu që si unë u largova nga puna ime dhe nuk kisha të ardhura dhe kjo më tmerronte, por në fakt u ktheva tek puna ime duke thënë hej a doni që ju të punoni disa njësi të largëta dhe ata ishin të hapur për të, kështu që unë e mora atë dhe pastaj i mesazhova një të vjetër bashkëpuntor në lidhje me të cilët kishin filluar biznesin e tij dhe ai kishte nevojë për ndihmë për marketing, kështu që brenda jush e dini që unë kisha dy koncerte të largëta me kohë të pjesshme tashmë dhe atëherë babai im ndodhi që të tërhiqja, kështu që unë kam ndihmuar ndihmën e tij për ndërtimin e furgonit dhe ishte ashtu si vërtet e ftohtë që funksionoi.

Kështu që ju keni pasur fat?

Ndjehem sikur kam pasur fat, por edhe unë e di që më pëlqen të mendoj se ka pasur më shumë tek ajo nuk e di se jam besimtar i madh dhe si energjia që nxirrni në botë është energjia që merrni dhe unë mendoni se bota mund të tregojë se unë kam qenë vërtet i vendosur për ta bërë këtë të ndodhë dhe është sikur ata duan vetëm t'ju mbështesin në atë um kështu që po është mirë.

# 3 Për kë është nomadizmi campervan?

Shtë e mrekullueshme! Atëherë, për kë është nomadizmi campervan? A është si për çdo lloj nomade dixhitale, a mund të bësh ndonjë punë pak normale? Siç nuk e imagjinoj vështirë se për shembull ka shumë nomade dixhitale për kujdesin ndaj klientit.

Oh sikur të jenë në mbështetje të klientit që do të thuani ose për shembull ju nuk do të merrni me të vërtetë një lidhje të qëndrueshme në internet gjatë gjithë kohës, nëse punoni shumë offline ose zakonisht vetëm në internet dhe duhet të merreni me um unë do të thosha atje janë mënyra për të siguruar që ju keni një lidhje interneti shumë të qëndrueshme shumë gjatë gjithë kohës në mes të si unë jam duke përdorur telefonin tim si një pikë e lëvizshme uh ju mund të blini pajisje të nxehta lëvizëse është gjithashtu kjo pajisje kaq e shtrenjtë, edhe pse unë nuk mund të justifikoj marrjen e ajo për veten time por quhet ne forcojmë dhe është një forcues i sinjalit të telefonit celular, kështu që ka shumë vende ku ju merrni pak shërbim të telefonisë celulare, por jo sa duhet për të qëndruar ju e dini të qëndrueshëm, por kjo pajisje kujdeset për këtë mendojnë se njerëzit që janë vërtet seriozë për të punuar nga rruga që kanë pajisjet e nxehta të lëvizshme, ata kanë nxitës të sinjalit të telefonit celular.

Dhe gjithashtu ata planifikojnë oraret e tyre në përputhje me rrethanat, kështu që ata e dinë sikur unë do të bëj punën time, ju e dini të hënën përmes të martës, kështu që prandaj unë do të qëndroj në parkingun e një mcdonald's, ku ai ka një të vërtetë të mirë që ju e dini sinjalin wi-fi kështu që është akoma një kompromis nuk është vetëm se e dini pikëpamjet e mrekullueshme në mes askund gjatë gjithë kohës nëse doni të punoni nga rruga duhet të bëni një sakrificë.

A lejohet në të vërtetë të qëndroni në ndonjë parking siç është parkimi i mcdonald?

Po, ju nuk mund të qëndroni gjatë natës ju filloni të bëni atë, por unë kam kaluar shumë ditë të plota në parkingun e një mcdonald's vetëm duke përdorur falas wi-fi ime e tyre që ju e dini edhe nëse nuk bleva ndonjë gjë nga atje është vërtet është e shkëlqyeshme se kjo është një mundësi dhe ka edhe stacione karburanti gjithashtu.

Stacionet e karburantit kanë vërtet wi-fi um falas, kështu që ka shumë mundësi për të punuar në rrugë ka po, është shumë mirë, por përsëri duhet të qëndroni pranë një qyteti në ato raste sepse si dikur shkoni deri në një park kombëtar që mund të jeni disa orë larg nga uh, i dini vendet e ushqimit të shpejtë ose vendet pa wi-fi, por në përgjithësi po me një planifikim pak të kujdesshëm është i lezetshëm.

Zakonisht duhet të paguani për qëndrimet tuaja gjatë natës?

Pra, ka disa aplikacione të telefonave celularë që uan njerëzit përdorin për të listuar spote falas në kampe ose me të vërtetë çdo lloj vend kampi që është se si e gjeta këtë në të vërtetë është një aplikacion i quajtur overlander dhe uh ju e dini që lini komente, kështu që gjithmonë kërkoj vendet e lira jam krenar të them që në të vërtetë nuk kam harxhuar para në një vend kampi apo asgjë tjetër sepse kampet e kampeve marrin një çmim të shtrenjtë por përndryshe parkingjet në hotele janë gjithmonë një bast i sigurt kështu që nëse nuk mund të gjej një vend dhe është duke u vonuar natën dhe jam duke u shqetësuar pak për gjetjen e diku të sigurt unë thjesht do të shikoj hotelin më të afërt dhe ju e dini qëndroni në parkingun e tyre.

Unë u zhduk nga një parking hoteli një herë, por uh nuk isha aq i vjedhur sa duhet të isha.

# 4 Si të jesh produktiv duke punuar nga një campervan?

Kështu që ju akoma arrini të qëndroni produktiv ndërsa punoni nga furgoni juaj i kamperit?

Po po thoni cilat janë teknikat që unë përdor për të qëndruar produktiv?

Padyshim se duhet të dilja dhe të zgjasja këmbët, kështu që më pëlqen të jem ju që e dini në një vend ku mund të shkoja të bëja një rritje të shpejtë ose edhe ju e dini këtu se thjesht mund të ecja përgjatë oqeanit diçka për të ndryshuar peizazhin nga të qenit në këtë pak hapësirë ​​kompakte që më plotëson dhe pastaj gjithashtu duke u siguruar që hapësira ime të mbetet e rregullt, do të thotë që është e pamundur ta mbash atë plotësisht të pastër gjatë gjithë kohës, por duhet të dish që gjërat janë në rregull që ndihmon mendjen time të qëndrojë e përqendruar.

Dhe pastaj edhe lloji i caktimit të një orari të lirshëm për veten time, kështu që unë do të them që ju e dini përsëri si të hënën përmes të martës do të bëni të gjithë punën tuaj që dini dhe atëherë ju e dini të Premten dhe Premten që mund të shkoni të bëni një rritje dhe thjesht le mendja të jetë e lirë po, kjo është strategjia ime.

Kështu që ju e shtypni kohën tuaj të punës për disa ditë, kështu që të mund të shijoni vendndodhjen në ditët e tjera?

Saktësisht po është bukur.

A bëni zakonisht pushime të pakta gjatë ditëve të punës?

Po unë do të thoja, kështu që unë do të frymëzohem me të vërtetë lehtë kështu që unë do të punoj në diçka dhe pastaj do të jem si oh wow kjo është një ftohtë unë dua të shkoj të marrë aparatin tim dhe të bëj një fotografi të kësaj dhe pastaj ju e di se kalon një orë e gjysmë dhe unë jam si njeri tani jam i uritur mund të dëshiroj të bëj drekë dhe më pas, po, është një ditë pune jo shumë e strukturuar, por më mban të lumtur dhe ju e dini që unë ende e mbaroj punën time.

Epo kjo është e mahnitshme janë aq me fat që mund të dëshiroj të shkoj në plazh tani, apo jo? Po ju kërkoni lejen e kujtdo që keni të drejtë, thjesht mund të hipni nga furgoni i camperit tuaj dhe të shkoni për të notuar.

Unë mund të po, por nuk do të shkoj në not, është shumë e ftohtë oh dhe gjithashtu kjo është një gjë tjetër shumë e vështirë është të bëni dush sidomos gjatë covid në thelb shumë njerëz që përdorin anëtarët e palestrës për të hyrë në dushe të lirë është si shumë prej tyre përdorin palestër të planetit sepse palestrat e planetit janë në të gjithë vendin dhe është vetëm si 20 ose 30 në muaj por sikur të kërceja në oqean tani do të isha thjesht i mbuluar në ju e dini ujin e kripur dhe do të isha si unë nuk kam asnjë mënyrë për të dush po, unë nuk mund ta bëj këtë në mënyrë që të bëhet me të vërtetë e bezdisshme që është e vështirë.

# 5 Këshilla për t'u bërë një nomad campervan

Në fakt tashmë janë shumë këshilla për këdo që do të mendonte të bëhej një nomad campervan!

Pra, gjetja e vendeve të parkimit falas, wi-fi falas, mbase marrja e një lidhjeje mobile.

Po, e di mirë tani dushet janë ende të mbyllura në të gjitha vendet e palestrës në thelb në të gjithë vendin, kështu që unë kam një çantë dush diellore dhe po thjesht e mbushni atë dhe e lini të ulet në diell për disa orë dhe pastaj por uh por tani pasi jam ngritur në veri do të thotë që është e ftohtë nuk është aq e ngrohtë sa të ngrohesh në një dush në natyrë dhe më pas duhet të gjesh një vend privat për të qenë në gjendje që ta dini ta merrni një dush, kështu që unë kam bërë ndonjë hotel apo motel qendron vetem per nje nate tek uh e dini si rivendosni bejini lavanderi uh dini ta bëni dush dhe sende kështu që po ose unë mund të gjej miqtë e mi dhe them unë hi mund të mund të kujdeseni për mua a mund të fle në shtratin tuaj për një ditë dhe përdorni dushin tuaj.

A keni këshilla të tjera?

Le të shohim se çfarë sugjerimesh tjetër mund të them për këdo që është duke e konsideruar seriozisht këtë jetë, por nuk e ka filluar akoma ose asgjë. Unë mendoj se gjëja më e mirë që mund të bëni është të kurseni para në të, pavarësisht se si në atë që karriera juaj është Unë mendoj se ju duhet të kuptoni se sa kohë dëshironi të jeni në rrugë dhe më pas keni ditur të përpiqeni të merrni një ide se sa do të kushtonte dhe më pas të keni kursyer kaq shumë sepse të jetosh këtë mënyrë jetese vjen me shumë të panjohura të mëdha dua të them se mund të jem në një aksident automobilistik, mund të kem faturat mjekësore në mënyrë të papritur, mund ta di se keni nevojë për mijëra dollarë ndreqje në furgonin tim vetëm për shumë gjëra të panjohura dhe mendoj se kjo është vendi i parë për të filluar .

Pra, keni të drejtë për sigurimin e udhëtimit?

Jo, në të vërtetë nuk kam një rregull, duhet ta bëj mirë, e kam si ta di AAA dhe uh geico kam dy, dy të ndryshme um kështu që në të vërtetë kur u largova nga Utah për të shkuar filloni aventurën time nuk e bëra as nga utta para se të kisha një prishje epike në furgonin tim ishte vërtet shumë e frikshme isha duke fluturuar poshtë një rruge kryesore dhe më pas kishte një dritë të kuqe, kështu që ti e di që ndalova dhe pastaj kur drita u kthye e gjelbër shkova për të përzënë dhe furgonin tim thjesht nuk do të shkoja në pedalin e gazit nuk bëri asgjë dhe kështu më pëlqen në mes të kësaj autostradë kryesore me të vërtetë të zënë, ku njerëzit thjesht fshihen dhe nuk mund të thonë që furgoni im është që ju nuk dini të lëvizni dhe sidoqoftë fatmirësisht ju e di se disa djem më tërhoqën menjëherë nga rruga dhe unë e dija që kompania ime e sigurimeve dërgoi një kamion tërheqës dhe më pas ishte si një vend që u vendos dyqani i automjeteve vetëm tre milje poshtë rrugës dhe ishte një e shtunë dhe dyqan nuk u hap deri të hënën, kështu që unë vetëm qëndrova në një hotel për dy ditë, por ajo e tërë si uh rimorkuar dhe gjithçka që ishte brenda rrjetit tim, kështu që ishte në të vërtetë falas e cila ishte vërtet e shkëlqyeshme dhe përsëri si unë jam thjesht aq i impresionuar se sa të dobishëm dhe mbështetës njerëzit e rastit janë si miqtë e familjes dhe të huajt, kështu që po, nuk e di pse i thashë histori por mirë.

Kjo është shumë interesante mendoj se në të vërtetë ndodh me të gjithë nomadët dixhitalë.

Nuk ka të bëjë me të qenit i vetëm në të vërtetë është madje për të lidhur edhe më shumë dhe duke e përdorur rrjetin tuaj si në vend se të qëndroni në shtëpi duke shikuar TV mbase planifikoni diçka për fundjavën me të cilën lidheni dhe bashkëveproni me njerëz që tashmë i njihni edhe më shpesh.

Jam plotësisht dakord dhe tamam si unë vetëm qëndrova me disa miq në çantë, të cilat nuk i kisha parë në fjalë ndoshta 10 vjet dhe isha atje me ta, sepse ju e dini tre ditë dhe më duket sikur njerëzit shijojnë përzierjen e jetës së tyre të përditshme. kështu që ju e dini se unë nuk mendoj se unë nuk dua të jem kjo ju e dini leech shfaqen në shtëpitë e njerëzve duke qenë si të kujdeset për mua, por unë zbuloj se ata duan që ata duan që ju e dini kompaninë që ata duan të kapur dhe u si ju Po them se thjesht kemi kohë të lidhim vërtet jo vetëm oh, të gjithë po mblidhemi për shkak të një feste për ditëlindjen apo dasmën, sikur nuk ka kjo thjesht po varur duke bërë asgjë së bashku, gjë që është vërtet kur ndodh lidhja e madhe.

Epo po kjo tingëllon shkëlqyeshëm.

# 6 Përfundim diskutimesh

Sayfarë thonë ata kur të shohin të mbërritesh me kampervanin tënd, duhet të jetë një shok! A u thoni atyre se po jetoni në një campervan?

Oh po, të gjithë e dinë se unë jam duke e dokumentuar atë në instagram goxha tërësisht, kështu që ju e dini se miqtë e mi janë shumë të ngazëllyer për mua dhe ata duan të vijnë të takojnë furgonin, por ju e dini se ata kërkojnë një turne të furgonit dhe um dhe pastaj po nuk e di.

Actuallyshtë në të vërtetë një lloj fëmije, njerëz të tjerë duan të takojnë furgonin tuaj?

That'sshtë kaq e vërtetë duhet të them si dikush që nuk zotëron një shtëpi ose nuk ka një foshnjë si kjo është një pikë krenarie për mua me siguri si unë jam shumë krenar për këtë dhe ju e dini që e kam ndërtuar unë jam mbrojtës i tij, a është e dini që e dua ta vlerësoj.

Epo ky ishte një diskutim shumë interesant. Pra, para se të mbarojmë, mbase doni të thoni diçka në lidhje me biznesin tuaj në internet?

Po, unë do të doja të um, kështu që nëse njerëzit janë të interesuar të ndjekin aventurat e mia në instagram uh trajneri im në instagram është jeshil dot van go geo jo po jo gov dhe um dua të frymëzoj njerëz të tjerë femër solo të provojnë këtë kështu që unë gjithashtu kam po shkruaja një blog dhe po shpërndante këshilla dhe hile në faqen time të internetit, e cila është greenvango.com

Po, ne do të ndajmë lidhjet më poshtë nën videon natyrisht!

Mirë awesome faleminderit!

Epo kjo ishte një bisedë shumë interesante, kështu që ju faleminderit shumë mirë ishte!


Comments (0)

Lini një koment